Bilfen Okulları'ndan SMA Hastalığı İçin Büyük Destek

Eylül 2021 de yayınlanan ve bir ay içinde 3. Baskıyı yapan Yazar İlyas Ali Daştan'ın "Hayata Can Suyu" adlı kitabı sma hastası çocuklara nefes olmaya devam ediyor.

SMA hastalığı konusunda duyarlılık yaratan kitabın 3. Baskısı Bilfen Okulları sahibi Zeynep Öztürk ve Ali Osman Öztürk tarafından satın alındı ve öğrencilere dağıtılacak. Yazar Daştan, Bilfen Okulları'nda söyleşi ve imza günü de düzenleyecek.

Antalya'da yaşayan 8 SMA hastası çocuğumuzun zolgensma adlı gen tedavisine ulaşmak için başlatılan kampanyaları devam ediyor. Bu kampanyalarda 2 milyon 300 Bin dolar ile (yaklaşık 24 Milyon TL ) dünyanın en pahalı ilacına bireysel bağışlar ile ulaşılamaya çalışılıyor. Bu güne kadar 64 çocuğun kampanyası tamamlandı ve bebekler ilacına kavuştular.

Yazar Daştan, "Hayata Can Suyu adlı 4. Kitabım ile sma hastalığı konusunda farkındalık yaratmak ve gelirini sma hastası çocukların tedavisinde kullanmak üzere bir iyilik kampanyası başlattım.

Toplumsal konulara duyarlılık göstererek hak temelli çalışmalar yürütüyorum aynı zamanda sma hastası çocuklar için gönüllü olarak çalışıyorum. Okul, sivil toplum örgütleri ve farklı mekanlarda söyleşi ve imza günleri düzenleyerek sma konusunda farkındalık yaratmaya devam ediyorum" dedi.

Kitabın 3. Baskısı Deniz Bebeğe nefes olacak.

Daştan'ın kitabı Eylül ayında çıktı ve kitap bir ay içinde 3. Baskıyı yapıyor. SMA hastalığı konusunda duyarlılık yaratan kitaba Bilfen Okulları sahibi Zeynep Öztürk ve Ali Osman Öztürk tarafından çok önemli bir destek geldi. Kendisi de öğretmen olan Zeynep Öztürk Antalya'da yaşayan ve kampanyası en uzun süre devam eden sma hastası Deniz Elmas için Hayata Can Suyu kitabının 3. Baskını tümden satın aldı ve okullarında okuyan öğrencilere dağıtacak.

Daştan, "Bir yazar duyarlılığı ve sorumluluğu içinde başlattığım "1 Kitap 1 Nefes" iyilik hareketinin artmasını ve kitabımın hasta çocuklara can olmasını diliyorum" dedi.

Daştan, "SMA hastası Deniz Elmas bebeğe Hayata Can Suyu olmak için kitabımın 3. Baskısını tümden satın alarak öğrencilerine dağıtacak olan Bilfen Okulları'nın yüce gönüllü sahibi Zeynep Öztürk ve eşi Ali Osman Öztürk'e sonsuz teşekkür eder şükranlarımı sunarım" dedi.

 

Ulviye Küccük