Ankara'nın Altındağ ilçesindeki parkta mahalle sakinleri ile yabancı uyruklu kişiler arasında çıkan bıçaklı kavgada, 2 Türk yurttaşı yaralanmıştı. Olayın ardından bir araya gelen yaklaşık 100 kişilik grup, yabancı uyruklulara ait işyerleri ile araçlarına zarar vermişti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Suriyeli göçmenlerle yurttaşları karşı karşıya getiren Altındağ'daki bıçaklı saldırıyla ilgili, "Ülkemizin birçok yerinde yaşanan bu sorun kontrol edilemez bir hal almadan yetkililerin acil eylem planı oluşturmasını ve misafirlerin ülkesine dönüşünü sağlamasını umuyorum" dedi.

Yavaş, dün Altındağ'da yaşanan olaylara ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir açıklama yaptı. Altındağ’daki bıçaklı saldırıda yaşamını yitiren Emirhan Yalçın’a rahmet dileyen Yavaş, paylaşımda şunları kaydetti:

Yetkililere çağrıda bulundu
"Altındağ'daki elim olayda kaybettiğimiz Emirhan evladımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Ülkemizin birçok yerinde yaşanan bu sorun kontrol edilemez bir hal almadan yetkililerin acil eylem planı oluşturmasını ve misafirlerin ülkesine dönüşünü sağlamasını umuyorum.

Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak, yasal yetkimiz bulunan alanlarda ve parklarda güvenlik önlemlerimizi artırarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz."

alıntı