Kepez Belediyesi Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi sahnesinde 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında konser verdi. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde düzenlenen konsere sanatseverler büyük ilgi gösterirken, salonda tüm koltuklar doldu. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konseri şef Engin Beslek ve yardımcı şef Natali Alexeeva yönetti.  Dünyaca ünlü Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın ve Trio Patara grubunun Flüt sanatçısı Leyla Bayramoğulları, Kepez Belediyesi Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası konserine konuk oldu.  Konser sonrası konuşma yapmak üzere sahneye davet edilen Kepez Belediye Başkan Hakan Tütüncü “Öncelikle Leyla Hanım’a bugün bizimle olduklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Gecemize renk katıp, bize güzellikler yaşattı. Şef Engin Beslek ve yardımcı şef Natalia Alexeeva yönetimindeki orkestraya çok teşekkür ediyorum” dedi.

Her mili bayramı yeni eserle karşılıyoruz

Her bayramda Kepez’e yeni ve kalıcı eserler kazandırdığını söyleyen Başkan Tütüncü “Bu yıl 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı haftamız güzelliklerle geçti. Her mili bayramı yeni eserle karşılıyoruz. Bu bayramda da yeni temel atmalarımız ve yeni açılışlarımız gerçekleşti. Bizden daha çok yaşayacak kalıcı eserler bırakmaya devam ediyoruz. Ancak gençlerimizin performans sergiledikleri etkinlikler bambaşka bir güzellik taşıyor. Bu güzel Bayram haftasının kapanışını da Kepez Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrasıyla beraber yaptık. Kepez Belediyesi olarak Kültür ve Sanat ile alanında birçok çalışma gerçekleştirdik.  Ancak beni en çok heyecanlandıran ve duygulandıran çalışmalarımızın başında Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestramız geliyor.” diye konuştu.

Antalya’dan çok güzel değerler kazandırabiliriz

Genç yetenekleri Türk Sanatına kazandırdıklarını ifade Başkan Tütüncü “ Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestramız bu yıl 13’ncü yaşına girecek. Tam 13 yıl önce hayal kurmuştuk. Bu şehirde keşfedilmeyi bekleyen yetenekli çok çocuk var. Belki de yıllarca gizli kalacak yeteneklere imkân tanıyıp, fırsat sunarsak ve onları önemsediğimizi hissettirirsek Türk Sanatına Antalya’dan çok güzel değerler kazandırabiliriz demiştik. Bugün buradan yüzlerce çocuğumuz geldi geçti.  Genç yetenekleri üç yaşından itibaren yetiştirmeye başlıyoruz.” dedi.

65 gencimizi yetiştirerek konservatuar bölümünü kazandırdık

Gençlerin hedeflerine ulaşmasında yol arkadaşı olduklarını söyleyen Başkan Tütüncü “ Hayat veren özverili çalışmalarıyla Engin hocam, çalışma arkadaşları ve orkestrası bizim gönlümüzdeki hedefleri gerçekleştirdi. Engin hocamın değerli çalışmalarıyla bugüne kadar 65 orkestra üyemizin konservatuar bölümü kazanmalarına vesile olduk. 65 gencimiz buralarda yetiştirerek konservatuar bölümünü kazandılar. Bu bizler için bir iftihar vesilesi… Bu hayallerin kurulması önem taşıyor ama unutmamak gerek ki, Sinanla buluşamazsa Süleyman hiçbir şey yapamazmış. Dolayısıyla sanatçıların çok büyük emekleri olduğunu düşünüyorum. Sahnede performans gösteren çocuklarımızın ve gençlerimizin gelecekte Türkiye Cumhuriyeti Devletini uluslararası platformlarda temsil etmelerini hayal ediyoruz.” diye konuştu.

Emeği geçen herkese teşekkür ederim

19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında yapılan konser etkinlinde emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Tütüncü “ Eğer Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sanatsız kalan bir toplumun hayat damarlarından birisi kopmuş diyorsa ve bütün ümidim gençliktedir diyorsa, işte bizde Cumhuriyetimizin 100. yılına kültür Merkezleriyle, sanatçılarıyla, gençleriyle ve orkestrasıyla muhteşem bir kültür şehri armağan etmeliyiz. Daha büyük hayallerimiz var. Arkadaşlarımızla beraber bu hayalleri hep birlikte gerçekleştireceğiz.  Başta sahne arkasında da emek veren kardeşlerime, Başkan Yardımcılarıma, Kültür Müdürümüze ve Müdürlüğümüzdeki çalışma arkadaşlarımıza kadar ve kültür merkezlerimizin her türlü hizmetinde olan herkesin birçok emeği var. Emeği geçen ve katkıda bulunan tüm emekçilere canı gönülden teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Konuşmasının ardından Başkan Tütüncü Leyla Bayramoğullarına, orkestra şefi Engin Beslek ve yardımcısı şef Natalia Alexeeva’ya çiçek takdim etti.