Antalya’da uyuşturucu maddelerin kaynağının kurutulması, ticaretinin ve kullanımının engellenmesi amacıyla gerçekleştirilen operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Jandarma ekipleri gerçekleştirdikleri önleme aramasında çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirdi.

Antalya Valiliği İl Jandarma Komutanlığı koordinesinde yapılan, il genelinde uyuşturucu maddelerin kaynağının kurutulması, satan, ticaretini yapan, nakleden şahıs ve grupların yakalanmasına yönelik düzenlenen operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda; Gazipaşa İlçe Jandarma Komutanlığı Güney Jandarma Karakol Komutanlığı yol kontrol noktasında Antalya İl Jandarma Komutanlığı bomba arama köpek timi ile birlikte önleme araması gerçekleştirildi. Önleme araması kapsamında durdurulan araçta sürücü M.A. ve araçta yolcu olarak bulunan S.A. ve M.O. isimli şahısların yapılan kontrollerinde, şüpheli M.A. isimli şahsın “Kenevir ekimi yapmak ve Uyuşturucu Madde Kullanmak” suçlarından geçmiş suç kaydının bulunduğu tespit edilmesi üzerine Jandarma ekipleri araçta yaptıkları arama sonucunda; 6 gram metamfetamin, 2 gram kubar esrar tohumu, 50 gram  kubar esrar, 4 adet bong olarak adlandırılan ve uyuşturucu madde içiminde kullanılan cam aparat, 1 adet tabanca, 48 adet mermi fişeği ve uyuşturucu madde etkisinde kullanılan ve reçetesi bulunmayan 114 adet hap ele geçirildi.

Olayla ilgili şüpheli S.A. ve M.O. isimli şahıslar “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Bulundurmak” suçlarından gözaltına alınırken yapılan açıklamanın sonunda Antalya Valiliği İl Jandarma Komutanlığınca uyuşturucuyla mücadeleye azim ve kararlılık ile devam edileceği vurgulandı