Cumhuriyet Halk Partisi 99 yıl boyunca ekonomik, siyasal, sosyal ve kültürel dönüşümlerin partisi oldu. Emperyalizme karşı ilk kurtuluş savaşını Cumhuriyet Halk Partisi verdi. Cumhuriyet devriminin, demokrasinin, çok partili hayata geçişin, çağdaşlığın, hak ve özgürlüklerin, sosyal demokrasinin altında Cumhuriyet Halk Partisi’nin imzası vardı. Bu nitelikleriyle Cumhuriyet Halk Partisi, bütün dünyada özel bir yer tutmaktadır.

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi” dediği ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyet Halk Partisinin 99.kuruluş yıldönümü kutlamalarında 9 Eylül’de gerçekleşecek olan program şu şekilde;

-9 Eylül Cuma Günü Saat 09.30’da Cumhuriyet Meydanı’mızda bulunan Ebedi Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına saat 09.30’da çelengimizi sunacağız.

-9 Eylül Cuma Günü Saat 19.23’da Konyaaltı Açık Hava Tiyatrosu’nda Kuruluş Yıldönümü Kutlama Programında Edip Akbayram konseriyle kutlama programı sona erecektir.